(за результатами тренінгу та семінару IFEPR)1
Цьогорічна осінь для учасників Проекту "Моніторинг реалізації інтелектуального потенціалу випускників закладів вищої та професійно-технічної освіти прикордонного регіону: соціальне партнерство, державне і регіональне замовлення” стартувала новими друзями і зустрічами.
На запрошення Президента Міжнародного благодійного фонду досліджень освітньої аналітики (IFEPR) Тараса Фінікова професор НУ «Львівська політехніка» д.е.н., проф. Уляна Садова та професор Львівського національного університету імені Івана Франка д.е.н., проф. Ольга Гринькевич відвідали Чорноморський національний університет імені Петра Могили (м. Миколаїв). Мета поїздки – участь у семінарі «Забезпечення якості освіти в Україні» з доповідю на тему «Моніторинг якості та ефективності професійної освіти за критеріями зайнятості випускників ЗПТО: з досвіду кращих практик Львівщини».
Презентація матеріалів Проекту регіонального розвитку, який виконується на Львівщині за кошти державного бюджету України при секторальній підтримці ЄС на замовлення Львівської обласної держадміністрації під патронатом НУ «Львівська політехніка» у співпраці з ученими Львівського національного університету імені Івана Франка, ДУ «ІРД імені Мар’яна Долішнього НАН України» - була сприйнята науково-освітянською спільнотою з інтересом та корисними пропозиціями. Жваве обговорення піднятих питань відстежування кар’єри випускників ЗПТО регіону стало особливо показовим після виступу представників профільного департаменту Міністерства освіти та науки України та зацікавлених осіб з інших навчальних закладів. Інформація про методику та хід обстеження випускників ЗВО регіону дала поштовх ідеї реалізації подібного проекту на теренах південних областей держави. Загалом виголошена доповідь отримала схвальні відгуки як від організаторів, так і від усіх учасників тренінгу та семінару. Колеги з Чорноморського національного університету імені Петра Могили висловили бажання розвивати співпрацю із представниками львівських університетів шляхом «запуску» програм обміну студентами та викладачами.
Загалом програма цьогорічних вересневих наукових мандрів була напрочуд насичена і цікава. Центром притягання став, безперечно, тренінг та міжнародний семінар «Міжнародного фонду досліджень освітньої політики» (IFEPR)2. Завдячуючи ініціатору дійства - Президенту Фонду, професору Тарасу Володимировичу Фінікову, а також господарям приймаючої сторони – ректору Чорноморського національного університету імені Петра Могили заслуженому діячу науки і техніки України, д.т.н., проф. Л.П.Клименку, першому проректору цього закладу к.е.н, доц. Н.М.Іщенко, декану факультету комп’ютерних наук, к.т.н., доц. А.П.Бойко, декану факультету економічних наук, к.е.н., доц б.в.з. О.Б.Філімоновій, директору Інституту післядипломної освіти к.е.н., проф. Г.Л. Норд і багатьом іншим робота була організована дуже професійно. Саме вони доклалися до того, щоб усі присутні відчули дух «могилянки», набралися сил для наукової творчості. «Сподіваємося, - виголосив у вітальній промові ректор університету, ви ще знайдете достатньо інформації, щоб зрозуміти, чим живе ЧНУ сьогодні. Ми щодня переконуємося, що в нашому університеті навчаються обдаровані, талановиті, прогресивні молоді люди. Про це дбає досвідчений висококваліфікований колектив викладачів».
Розпочинаючи зустріч, проф. Тарас Фініков жартівливо привітав свого колегу, професора Варшавського університету Роберта Сухарського - координатора Проекту від польської сторони, з організацією семінару, здійснив важливу місію вручення сертифікатів учасникам V фази Міжнародного Проекту «Інтердисциплінарність та міжгалузевість і стратегії розвитку університету» (2019-2020 рр.). Далі озвучив програму поточної роботи Всеукраїнського семінару на тему «Забезпечення якості вищої освіти». До речі, засідання проходили у різний спосіб - як за безпосередньої присутності основних доповідачів, так і в он-лайн режимі через COVID-19. Особливо запам’яталися виступи проректора з науково-педагогічної та методичної роботи Національного університету водного та господарства та природокористування Олега Лагоднюка (тема виступу «Цифрова трансформація системи якості освіти»), начальника Управління міжнародного співробітництва Університету економіки і права «КРОК» Андрія Лотарєва (тема виступу «Розвиток міжнародної співпраці Університету «КРОК»- програми освітньої мобільності), директора Центру зв’язків з громадськістю у Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна Максима Фоломєєва (тема виступу «Комунікативні практики українських ЗВО щодо залучення абітурієнтів: досвід вступної кампанії -2020»), директора Навчально-наукового інституту креативних студій Тернопільського національного економічного університету, к.е.н, доц. Олега Луцишина (тема виступу «Інститут креативних студій – платформа для синергії формальної і неформальної освіти»), декана факультету міжнародних відносин Східноєвропейського НУ імені Лесі Українки Сергія Федонюка (тема виступу «Цифрові технолоігї навчання у Східноєвропейського НУ імені Лесі Українки») та інших. Показово, що до дискусії активно долучалися представники Міністерства освіти і науки України, НАЗЯВО, гості.
Емоційною та пам’ятною стала спільна вечеря на березі моря у Коблево. А ще – контакти, творчі задуми, бажання зреалізувати почуті нові практики у стінах власних університетів. Дорога додому завжди є чомусь коротшою. Проте, у нашому випадку було достатньо часу обдумати почуте і побачене, прийняти рішення про майбутні проекти. Емоцій справді назбиралося багато, бо ж ми змогли «заглянути» на скіфські вали, оглянути промислову зону миколаївського суднобудування й морський порт, «змочити» ноги у Чорному морі, обговорити з місцевими селянами проблеми цьогорічної засухи, і навіть побачити неймовірних красенів – рожевих фламінго, котрі так екзотично і несподівано облюбували води Куяльника!
Уляна Садова, Ольга Гринькевич
1 Міжнародний Проект «Інноваційний університет і лідерство» реалізовується Міжнародним благодійним Фондом «Міжнародний фонд досліджень освітньої політики» за підтримки Міністерства науки і вищої освіти Республіки Польща, Міністерства освіти і науки України та під почесним патронатом Фундації польських ректорів – Інституту суспільства знань (http://www.edupolicy.org.ua).
2 Міжнародний Проект «Інноваційний університет і лідерство» реалізовується Міжнародним благодійним Фондом «Міжнародний фонд досліджень освітньої політики» за підтримки Міністерства науки і вищої освіти Республіки Польща, Міністерства освіти і науки України та під почесним патронатом Фундації польських ректорів – Інституту суспільства знань (http://www.edupolicy.org.ua).